ATA YAZILIM      ETICA

English

Kablosuz Ağ Sistemleri

                 

   
 Kablo altyapısının olmadığı ya da çok pahalı olduğu yerlerde bilgisayar ağlarının birbirlerine bağlanması veya internet hizmetleri elde edilmesi için radyo frekansı ile çalışan kablosuz ağ ve iletişim sistemleri ideal ve hızlı, aynı zamanda da hesaplı bir çözümdür.

 

    Kablosuz ağlar, kablolu ağların yarattığı karmaşaya son verecek ve oluşturduğunuz kapsama alanları içerisinde size hareket kazandıracaktır. Ofis, fabrika ve depolarınızda ERP/CRM paketlerinize, muhasebe programlarınıza, dosyalara web sunucularınıza ve diğer tüm uygulamalarınıza mobil olarak ulaşabileceksiniz. Kablosuz bir anten birden fazla kullanıcıya aynı anda bağlantı imkanı verdiğinden terminal sayısı kadar kablo çekme ve bu kabloların çalışır halde tutulması için servis maliyetlerine katlanmak zorunda kalmayacaksınız. Bina içinde 300* metreye kadar, bina dışında ise anten tiplerine göre 15 - 20* kilometreye kadar kablosuz olarak çalışabileceksiniz. Kablosuz ağlar switch gibi terminaller arasında haberleşmeyi sağlamalarının yanı sıra iki yerel ağı birleştirmek içinde kullanılabilirler. Ancak kablosuz ağların en büyük handikabı kablolu ağlara göre bant genişliğinde daha sınırlı olmalarıdır. Cat6 kablolama ile 1000Mbps çalışılabilirken, kablosuz ağlarda 54-108Mbps seviyelerindedir. Ayrıca bu kapasite aynı antenden bağlanan kullanıcılar arasında paylaştırılan toplam bant genişliğidir. Her geçen gün hem daha fazla sistem kaynağı hem de daha fazla bant genişliği isteyen grafik ara yüzlü programlar geliştirildiğini düşünürsek kablosuz ağların çok dikkatli bir şekilde planlanmaları gerekliliği ortaya çıkar. Ancak burada Citrix veya Terminal Server gibi uygulamalarla beraber çalışıldığı takdirde bu sorununda önüne geçilebilmektedir.

 

     Ata Yazılım , kablosuz sistemlerde uçtan uca, anahtar teslimi çözümler ve destek hizmetleri sunmaktadır. Çözümlerde Cisco, Dlink, Linksys gibi güvenilir üreticilerin cihazları kullanılmakta ve istenilen seviyede hizmet garantisi sunulmaktadır.

 » Ev/Ofis İçi Basit Erişim

 » Komple Bina/İş Merkezi Çözümü

 » Site/Kampus Çözümleri

Şeklinde Sistemler Üreterek Müşteri Odaklı Çözümler Sunmaktayız.